news

400 tysięcy pracowników IBMa przerzuca się na Firefoxa

Internet Explorer przestanie być dla prawie połowy miliona pracowników jednej z największych firm przemysłu teleinformatycznego domyślą przeglądarką.

Bob Sutor z firmy IBM ogłosił przejście na Firefoxa blisko 400 tysięcy pracowników twórcy między innymi superkomputera Deep Blue. Z przeglądarki Mozilli korzysta obecnie około 400 milionów ludzi na świecie, co oznacza, że Firefox właśnie zyskał mały, ale jednak, procent nowych użytkowników.

Sutor nie omieszkał podać powodów takiej zmiany. Firefox jest (nie tylko według niego zresztą) przeglądarką kompletną, bezpieczną, istniejącą na rynku od bardzo dawna, podczas gdy inne aplikacje pojawiały się i znikały. Nie bez znaczenia jest też otwartość Firefoxa – łatwość dostosowania go do konkretnych celów i aplikacji.

Czy IBM zapoczątkuje w ten sposób nowy trend w IT? Czy inne firmy pójdą ich śladem i porzucą do tej pory stawianego na pierwszym miejscu Internet Explorera? Na koniec pytanie najważniejsze: co na to Microsoft? Czas pokaże. [Download Squad]

podobne treści

  • mariusz537

    Nic w tym dziwnego ja używam IE tylko raz i tylko do sciągnięcia przeglądarki Firefox.

  • huhro

    Niestety na świecie jest wiele osób które nie mają pojęcia że istnieje przeglądarka inna od IE. NP.emeryci.