news

3DS okazał się porażką

Okazuje się, że trójwymiar jednak nie podbił serc graczy. Nintendo 3DS sprzedaje się bardzo słabo – przez trzy miesiące rozeszło się tylko 710 tysięcy konsolek. Ten „oszałamiający” wynik przełożył się na straty w wysokości 7 milionów jenów. Przez to firma została zmuszona do obniżki ceny sprzętu – od 12 września nowego 3DS-a będzie można kupić za ok. 600-700 zł. Gdyby nie fakt, że platforma cierpi na straszny niedobór gier, byłaby to świetna wiadomość.

Najlepiej całą sytuację podsumował na Twitterze George Brussard z 3D Realms: „A $90 price cut on the 3DS, 5 months after release. Nintendo, meet Apple and iOS.”. [polygamia, twitter]

podobne treści

 • Tomek Skibiński

  Smutne, ale prawdziwe. Ciekawe jak będzie z PS Vita bo może być bardzo podobnie.

  Teraz, do gier, najlepsze są telefony co widać po ilości kąt w GameCenter na iOS – 50 mln, gdzie na Xbox Live jest to wynik 30 mln. Interesujące zjawisko.

 • Tomek Skibiński

  Smutne, ale prawdziwe. Ciekawe jak będzie z PS Vita, bo może być bardzo podobnie.

  Teraz, do gier najlepsze są telefony co widać po ilości kont w GameCenter na iOS – 50 mln, gdzie na Xbox Live jest to wynik 30 mln. Interesujące zjawisko.

 • norbvlo

  Nie wiem jak jest z GameCenter alee na Xboxlive trzeba wykupowac abonament wiec to tez co poniektorych odstrasza na dodatek przerobione konsole sa banowane.Osobiscie mialem PSP i smialo moge stwierdzic iz znosmym bylo jedynie granie w malo czasochlonne i malo wymagajace tytuly poniewaz to nie jest nic przyjemnego.

 • norbvlo

  grac na tak malym ekranie.DS_a bynajmniej mozna uchylic a PSP to tragedia eeh.Coz jak kto woli alee Smartfony pelnia role taka jak komputery:granie,komunikacja,film,muzyka,internet ot powod dla ktorego odnosza i beda odnosic sukces:)

 • 1.patryk.4

  PSV odniesie na pewno większy sukces. Po pierwsze, to będzie prawdziwa maszynka do grania. Po drugie, będą prawdziwe tytuły i będzie ich znacznie więcej, a nie jakieś pokemony, mario i inne dziecinady. Poza tym, te 3D to chyba największy jak dotąd niewypał,a zarazem największy chwyt marketingowy – nic więcej.

 • kulio
 • wiiu

  Swietnie sie czyta komentarze ludzi, ktorzy uparcie twierdza, ze granie na smartfonie mozna porownywac z graniem na urzadzeniu do tego dedykowanym.
  Swoja droga szkoda nintendo. Ich Wii uwazam za najbardziej rewolucyjna konsole na rynku do tej pory. Sterowanie, kultura obslugi i frajda z gry jest niedoscigniona.
  Na pewno kupie jej nastepce – WIIU jesli zapewni pelna obsluge gier poprzednika a zdaje sie ze tak ma byc.
  Do doswiadczenia z WII dojdzie HDMI i nowy kontroler. Mniam….

 • kulio
 • tajne

  Się dziwią. Jak się wypuszcza parę gier na krzyż zaraz po wypuszczeniu konsoli to nie ma się co dziwić. Dopiero teraz można dostać conieco, a i to może 6 gier, w tym 3 dobre.