news

3D w Cyber-shotach!

Już od września dostępne będą modele WX5 i TX9 z trybem Superior Auto, filmami Full HD i trybem panoramy 3D.

Nowe, kolorowe modele cyfrowych aparatów fotograficznych z rodziny Cyber-shot nadadzą zdjęciom nowy wymiar – w dosłownym znaczeniu. Umożliwiają nagrywanie szczegółowych plików wideo w formacie Full HD (1920 x 1080, 50i, format AVCHD), a ponadto, jako pierwsze z Cyber-shotów, mogą rejestrować obrazy 3D, przeznaczone do wyświetlenia na każdym telewizorze 3D.

Modele WX5 i TX9 umożliwiają rejestrację obrazu o wyjątkowo niskim poziomie szumów. Swoimi możliwościami w tym zakresie przypominają lustrzankę cyfrową. Tryb Superior Auto wykorzystuje potencjał 12,2-megapikselowego przetwornika CMOS Exmor R i po naciśnięciu spustu migawki rejestruje serię nawet sześciu klatek, automatycznie optymalizując parametry ujęcia w zależności od warunków fotografowania. Następnie aparat łączy informacje z poszczególnych klatek, tworząc obraz o szerokim zakresie dynamicznym i minimalnym poziomie szumów.
Dodatkowo, nowa funkcja zmiękczania tła ułatwia uzyskanie profesjonalnego wyglądu obrazu, przypominającego zdjęcia z lustrzanki wyposażonej w obiektyw o dużym otworze względnym. Po naciśnięciu spustu migawki aparat Cyber-shot wykonuje serię dwóch zdjęć, aby po automatycznej analizie rozmieszczenia obiektów na pierwszym planie i w tle wygenerować jeden obraz z ostrym głównym obiektem i pięknie rozmytym tłem. Dodatkową poprawę wyglądu zdjęć portretowych zapewnia nowy tryb gładkiej skóry, automatycznie usuwający niewielkie zmarszczki i przebarwienia skóry. 

Tryb 3D Sweep Panorama pozwala na fotografowanie trójwymiarowego obrazu bez potrzeby dźwigania dużego i skomplikowanego aparatu z dwoma obiektywami. Wystarczy nacisnąć spust migawki i przesuwać aparat (w pionie lub w poziomie), a zaawansowany przetwornik obrazu zarejestruje serię zdjęć. Informacje uzyskane z maksymalnie 100 obrazów zostaną automatycznie połączone w stereoskopowy obraz, który będzie można obejrzeć na telewizorze 3D podłączonym przez złącze HDMI. Tryb Sweep Multi Angle (symulacja obrazu 3D), w którym aparat rejestruje serię 15 zdjęć i na ich podstawie tworzy symulację obrazu trójwymiarowego do oglądania pod różnymi

kątami. Po wykonaniu zdjęć wystarczy przechylać aparat na boki: czujniki w jego wnętrzu wykryją ruchy, powodując odpowiednie przewijanie sekwencji klatek na ekranie LCD. Obraz zarejestrowany w tym trybie można również oglądać na tradycyjnym telewizorze podłączonym do aparatu.

TX9 pozwala na wykonywanie zdjęć panoramicznych podczas nurkowania. Po umieszczeniu go w oferowanej oddzielnie obudowie podwodnej można wybrać tryb panoramy pod wodą, w którym balans bieli jest optymalizowany pod kątem zdjęć podwodnych.

#!#photo2#!#

Pojawi się także T99. Wewnątrz jego zaokrąglonej obudowy kryje się wiele pomysłowych technologii – od trybu
panoramy przez nagrywanie filmów HD 720p do nowego trybu gładkiej skóry. Aparat ten wyposażono również – tak jak model Cyber-shot TX9 – w nowy tryb panoramy pod wodą.

podobne treści