biznesWiadomość główna

33 słowa dla Samsunga prowadzącego

W ramach jednego z toczących się procesów pomiędzy Samsungiem a Apple, koreańska firma wystąpiła do Apple o ujawnienie szczegółów zawieszenia broni pomiędzy HTC a Apple. Apple odpowiedziało, że bardzo chętnie przekaże Samsungowi kopię umowy, pod warunkiem, że niektóre jej szczegóły zostaną ocenzurowane.

Apple poinformowało sąd, że HTC postawiło takie warunki ujawnienia umowy:

„HTC poinformowało obie strony, że zgodzi się na ujawnienie przez Apple szczegółów porozumienie pod dwoma warunkami: (1) porozumienie musi zostać oznaczone jako poufne, do wglądu jedynie przez prawników; (2) Pewna jego część musi zostać zredagowana;” Samsung zgodził się na oba.

Jakież musiało być zdziwienie prawników Samsunga, gdy dotarła do nich kopia porozumienia kończącego wojnę patentową pomiędzy Apple a HTC. Z całości tekstu ostały się jedynie 33 słowa. Oczywiście wszystkie wzmianki o wysokości opłat licencyjnych również zostały ocenzurowane.

Samsung oczywiście zaczęło domagać się dostępu do pełnego tekstu porozumienia, co jest zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę wojnę pomiędzy Koreańczykami a Apple. I sędzia Lucy Koh przyznała im dziś rację, nakazując Apple ujawnienie pełnego tekstu porozumienia pomiędzy Apple a HTC, choć  tylko prawnikom zainteresowanych stron. Niezależnie od tego prawnikom Apple należą się brawa za pomysłowość.

[FOSS Patents via All Things D, The Guardian]

podobne treści