news

30 baniek Samsunga i ciąg dalszy Wojny Patentowej z Apple

Samsung ogłosił dzisiaj dwie ważne informacje: sprzedanie łącznie 30 milionów smartfonów Galaxy S i Galaxy S II oraz pozwanie swojego odwiecznego rywala (oraz klienta) w Japonii i Australii. Która z nich cieszy was bardziej?

Portal Cellular News donosi o nie lada wyczynie, jakim jest przekroczenie granicy 30 milinów sprzedanych modeli Galaxy S oraz Galaxy S II przez Samsunga. Smartfony te są nie tylko jednymi z najlepszych urządzeń z Androidem na pokładzie, ale też najszybciej rozchodzącymi się gadżetami w ogóle.

Galaxy S miał swoją premierę z zeszłym roku, i od tego czasu nabyło go na całym świecie niecałe 20 milionów ludzi. Jego następca, smartfon Galaxy S II, kilka tygodni temu mógł się pochwalić połową tego wyniku osiągniętego w o wiele krótszym czasie. SGS2 pobije rekord sprzedaży pierwszego SGS-a, jeśli tylko Samsung nie wypuści przed czasem kolejnego supersmartfonu, którego niepotwierdzona jeszcze specyfikacja pozbawia gadżeciarzy kapci.

To jednak nie koniec wiadomości (sami ocenicie, czy dobrych) od koreańskiego producenta sprzętu elektronicznego. Samsung Electronics zapowiedział również złożenie pozwów przeciwko Apple w Kraju Kwitnącej Wiśni i Australii (tej samej, w której sprzedawał ostatnio SGS2 za dwa dolary).

Większe szanse na wygranie pozwu i tym samym zablokowanie rozpoczętej już sprzedaży daję się Samsungowi w Japonii. Obie sprawy opierają się na naruszeniu przez Apple patentów związanych z łącznością bezprzewodową HSPA oraz WCDMA, jednak to w Japonii zostały do nich dorzucone również te związane z działaniem interfejsu użytkownika. [Android Police, Cellular News]

podobne treści

 • jtpg208

  mnie bardziej interesuje czy dostanę ICSa na swojego Galaxy S

 • yackal

  o dokladnie…z ICS moze byc ciezko ale poczekamy zobaczymy

 • pawnos

  Ludzie nauczcie się pisać. Piszecie: „Samsung ogłosił dzisiaj dwie ważne rzeczy:…” jak można ogłosić RZECZY????? ogłosic informacje, ale nie rzeczy!!!!

 • grasco

  @pawnos – Dokładnie.

  Co do newsa, ładnie się sprzedaje, ciekawe jak wyjdzie konfrontacja z Apple ;)

  Też czekam na ICS na SGS 2… ale czy dostaniemy to sam nie wiem…