internetnauka

22 lutego załoga ISS odpowie na pytania internautów. Za pośrednictwem Hangoutu na Google+

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być prawdziwym astronautą? Prawdopodobieństwo, że sami udacie się w przestrzeń kosmiczną jest co prawda nadal małe, ale dzięki technologii możecie chociaż sami zapytać astronautów z ISS o ich pracę. 22 lutego odpowiedzą za pośrednictwem Hangoutu na Google+.

Już za dwa tygodnie, pod adresem google.com/+NASA, odbędzie się pierwszy długodystansowy Hangout pomiędzy Ziemią a pokładem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Podczas telekonferencji astronauci: Kevin Ford, Tom Marshburn i Chris Hadfield, odpowiadać będą na pytania internautów.

Jeżeli chcielibyście nadesłać własne pytanie, możecie to zrobić już teraz, przesyłając do YouTube nagranie o długości maksymalnie 30 sekund, oznaczone tagiem #askAstro. Pytania wysłane w ten sposób przyjmowane będą do 12 lutego. Tego samego tagu będzie można użyć także pot, by w dniu transmisji zadać swoje pytanie za pośrednictwem Twittera, Google+ czy Facebooka.

Oczywiście astronauci nie będą mogli odpowiedzieć na wszystkie pytania, więc NASA będzie musiała dokonać pewnej selekcji. Największe szanse na jej przetrwanie mają pytania, które zostaną uznane przez moderatorów za „wyjątkowe” i „oryginalne”.

Jest to pierwsza tego typu transmisja i jedna z niewielu możliwości by zapytać o coś załogę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (i mieć szanse uzyskać odpowiedź). Nie pozostaje nic innego jak tylko zacząć obmyślać własne pytania.

podobne treści