news

21-latek i jego 30 supersamochodów

Dhiaa Al-Essa odróżnia się od innych studentów tym, że może pojechać na
zajęcia jednym ze swoich trzydziestu autek. Do wyboru ma m.in. trzy
Lamborghini oraz pięć Ferrari. Na 22. urodziny ma obiecanego Koenigsegga Agerę z kluczykami wykonanymi ze złota. Kiedy uzupełni garaż o ten samochód, jego kolekcja będzie warta 12 milionów dolarów.

Meet the 21-Year-Old Student With 30 SupercarsJak z pewnością zdążyły już się domyślić co bystrzejsze osoby, Al-Essa sam na swoją stajnię nie zarabia. Samochody funduje mu ojciec, 85-letni miliarder Mohammed Al-Issa. Hojny tatuś daje mu także kieszonkowe, by studenta stać było na długie eskapady z kumplami.

Oprócz Lamborghini i Ferrari, w garażu chłopaka można też znaleźć kilka Porsche, Rolls Royce’y oraz Lexusa LS460. Tym ostatnim jeździ na miasto, kiedy nie chce, by dziewczyny leciały na jego pieniądze.

Meet the 21-Year-Old Student With 30 SupercarsAl-Essa zaznał też goryczy straty – jego Ferrari 458 Italia spłonął w sierpniu w magazynie londyńskiego lotniska Heathrow. Wykończony na zamówienie samochód przyleciał do Wielkiej Brytanii z Arabii Saudyjskiej. Nie warto dodawać, że tapicerka od Dolce & Gabbana paliła się najszybciej. Al-Essa mówi:

Byłem zdruzgotany. Byłem w Riyadh przez tydzień przed powrotem do Londynu, gdzie jeździłem Mercedesem i korzystałem z metra. Uwielbiam korzystać z transportu publicznego. (…)  Nie kupię następnego Ferrari 458. To pechowy samochód.

Nie niepokójcie się, Al-Essa otrzyma na pocieszenie Ferrari 599. Może ten okaże się mniej pechowy. [Jalopnik, SWNS]

podobne treści

 • jnzabinskisikorski

  No tak… Transport publiczny zrobił się „cool” w świecie pięknych i bogatych.

 • Anonim

  Zostaniemy zalani przez fale bogatych arabskich dzieciaków ktorym rodzicie kupili pociągi. Kto powiedział ze transport miejski musi być publiczny? hehe

 • ktoosiu

  nie widzę veyrona:D

 • a

  mahmudy zawsze mialy kase – gorsi kretacze od polakow

 • playsmable

  I jak zwykle tatuś :)

 • Anonim

  Ojciec ma 85 lat, a synek 21. Tatuś też nieźle z życia korzysta:)

 • silverbone13

  Metro to teraz taka awangarda w świecie bogatych;D

 • arreer2

  co się dziwić :) to Emiraty Arabskie