film

20th Century Fox planuje Morderstwo w Orient Expressie

Wytwórnia przygotowuje nowe spojrzenie na rozpoznawalną na całym świecie nowelę Agathy Christie, którego producentami będą Simon Kinburg (X-Men: Pierwsza Klasa, Elizjum), Mark Gordon (Kod nieśmiertelności, Szeregowiec Ryan) i Ridley Scott (Łowca AndroidówGladiator). Pomimo tego, że mogłoby się tak wydawać, to Ridley Scott nie będzie również reżyserem kolejnej już adaptacji tej powieści.

Opublikowane w 1934 roku Morderstwo w Orient Expressie jest dziesiątą książką z serii o belgijskim detektywie, Herculesie Poirocie, znanym na tyle, że mógłby konkurować z panną Marple bądź samym Sherlockiem Holmesem. Na oficjalnej stronie książka opisywana jest tak:

Grupa pasażerów uwięziona w Orient Expressie podczas burzy śniegowej z ciałem i belgijskim detektywem, dotrzymującym im towarzystwa: Morderstwo w Orient Expressie jest jedną z najbardziej znanych historii Agathy Christie. Jest to intrygująca tajemnica, oscylująca wokół grupy postaci odciętych od świata, a Poirot pokazuje moc swoich szarych komórek, jak i również współczucie dla ludzi.

Książka została zaadaptowana w 1974 roku przez Sidney Lumet, a rolę detektywa zagrał Albert Finney. Unowocześnione spojrzenie na tą opowieść przyniosło na ekran film telewizyjny w 2001 roku, w którym w tą rolę wcielił się Alfred Molina. Najnowszą z produkcji w oparciu o popularny kryminał Agathy Christie jest ta sprzed trzech lat, w której to David Suchet zagrał Herculesa Poirota.

podobne treści