news

200 tysięcy smartphonów z Androidem sprzedawanych codziennie w USA

Ludzie pokochali mobilny system operacyjny firmy Google. Liczby nie kłamią: codziennie w Stanach Zjednoczonych jest sprzedawanych 200 tysięcy telefonów z Androidem, co stanowi 1/3 wszystkich sprzedawanych telefonów i daje Google’owi pierwsze miejsce na rynku.

Z raportu firmy śledzącej rynek, NPD, dowiadujemy się, że w okresie od kwietnia do czerwca tego roku najwięcej sprzedanych smartphonów było wyposażonych w system operacyjny Android. Wynik producenta zakazanego od jutra w Arabii Saudyjskiej BlackBerry zmalał o 9 procent do 28 i tym samym RIM po raz pierwszy od 2007 roku stracił pierwsze miejsce. Apple ze swoimi 22 procentami uplasował się na trzecim miejscu.

Najwięcej podziękowań od Google należy się Motoroli i jej Droidowi, który w głównej mierze przyczynił się to świetnego wyniku Androida w drugim kwartale tego roku. Dzięki Droidowi X, wynik ten może być jeszcze wyższy, ale tego dowiemy się dopiero na początku października. [Kat Hannaford/giz, Reuters, Reuters]

podobne treści

  • Adam Rogowski

    System dobry, ale brak mu trochę softu.

  • ampersky

    200 tysięcy aktywacji… Czyli na świecie a nie tylko w Stanach. Widzę, że poziom redakcyjny zaczyna przypominać Chipa. Trochę to smutne. I gratulacje dla Googla.

  • blabla

    @ampersky: no tak, Reuters się myli http://www.reuters.com/article/idUSTRE6736A520100805