wtf

20 lat więzienia za próbę kradzieży domeny z bronią w ręku

Kradzież domeny to rzecz, która niestety się zdarza. To, co w tej konkretnej sprawie jest niezwykłe, to to, że sprawca próbował ją ukraść… Z bronią w ręku.

Cała sprawa zaczęła się w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to Sherman Hopkins Jr., mieszkaniec amerykańskiego stanu Iowa, pojawił się pod domem Ethana Deyo, webdewelopera i właściciela domeny doitforstate.com. Mężczyzna, który miał już wcześniej kłopoty z prawem, w pończosze na głowie, włamał się do domu webdewelopera. Kiedy Deyo zamknął się przed napastnikiem w pokoju, Hopkins wyważył drzwi i postrzelił go w nogę.

Grożąc mu bronią, Sherman Hopkins Jr. zmusił Deyo do przekazania sobie praw do wspomnianej wyżej domeny, jednak podczas wypełniania danych, Deyo udało się wyrwać broń napastnikowi. W trakcie szamotaniny, która wtedy wynikła, Hopkins został kilkukrotnie postrzelony w klatkę piersiową.

Sama domena nie obsługuje obecnie żadnej strony internetowej. Jej nazwa to nawiązanie do popularnego w Iowa studenckiego memu, zachęcającego do robienia „głupich rzeczy, których natychmiast będą żałować”. Niestety, trudno powiedzieć, dlaczego skazanemu aż tak bardzo zależało na tej domenie, że był on dla niej w stanie popełnić rozbój z bronią w ręku.

Zdjęcie: Flickr/taprackbang

podobne treści