smartfony

16-letni mistrz SMS-owania dobrym przykładem dla nastolatków?

Jeszcze niedawno Austin Wierschke z Rhinelander w stanie Wisconsin był jednym z milionów nastolatków usiłujących upodobnić się do Justina Biebera. Dziś sam jest kimś – Mistrzem USA w SMS-owaniu.

16-latek wygrał organizowany w Nowym Jorku konkurs na najzręczniejszy kciuk. Zawody składały się z ośmiu konkurencji, w których uczestnicy mieli za zadanie dowieść, że potrafią pisać SMS-y szybko i dokładnie. 11 uczestników miało za zadanie m.in. pisanie wiadomości ze związanymi oczami, z rękoma trzymanymi za plecami, jak najszybsze przepisywanie zdań wyświetlanych na ekranie, itp. W konkursie sponsorowanym przez LG, wszyscy mieli do dyspozycji ten sam model telefonu.

Pomimo że Austin najwyraźniej na co dzień posługuje się ekranem dotykowym iPhone’a, już dwa razy udało mu się zwyciężyć w zawodach, gdzie uczestnicy dostają do ręki komórki z klawiszami. Chłopak zarobił w ten sposób 50 tysięcy dolarów. Pozostaje pytanie, co nastolatek zrobi z wygraną – oprócz odnowienia umowy z operatorem sieci komórkowej.

Jakie czasy, takie konkursy. [AP]

podobne treści