newssmartfony

15 września Google pokaże pierwsze urządzenia Android One?

Podczas tegorocznej konferencji Google I/O internetowy gigant wyszedł z inicjatywą wsparcia producentów najtańszych urządzeń przeznaczonych na rynki rozwijające się, o nazwie Android One. Teraz firma zapowiedziała kolejną konferencję, na której najprawdopodobniej poznamy więcej szczegółów na jej temat. Konferencja ta ma się odbyć w Indiach już 15 września.

W założeniach program Android One ma być skierowany dla tzw. rynków wschodzących. Google planuje w jego ramach przygotować całą serię tanich smartphone’ów, które mają przyczynić się do upowszechnienia internetu i technologii mobilnych, a co za tym idzie, bazy użytkowników Google.

Jeśli wierzyć plotkom program Android One ma wystartować jeszcze tej jesieni właśnie w Indiach. Google pozyskało już trzy firmy, Micromax, Karbonn Mobile i Spice Mobile, które mają produkować niskobudżetowe urządzenia zaprojektowane w Mountain View. Na razie na ich temat wiadomo niewiele. Głównie to, że przynajmniej jedno z nich będzie miało wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala, radio, slot na kartę SD i będzie wspierało dwie karty SIM.

Według przecieków, Google początkowo chciało, by klient detaliczny płacił za urządzenia z serii Android One mniej niż równowartość 100 dolarów. Niestety wygląda na to, że to się nie uda. Jak donosi serwis 9to5Google, tanie smartphone’y Google kosztować będą od około 7 do 10 tysięcy rupii indyjskich, czyli od około 115 do 165 dolarów. Różnica może nie jest dla nas zbyt duża, ale wyobrażam sobie, że w Indiach może ona mieć znaczenie.

Niezależnie od tego, interesujące będzie zobaczyć, co za tę kwotę uda się zmieścić pod „maską” urządzeń z serii Android One.

podobne treści