film

15 minut z Mrocznego Świata

O blockbusterach nigdy za wiele informacji. Marvel opublikował aż 15 minut ujęć B-Roll (alternatywne lub zdjęcia mające na celu zostać później dołączone w komentarzach twórców) z nadchodzącego filmu Thor: Mroczny Świat. Pojawia się tam sporo ciekawych ujęć, więc na prawdę warto zobaczyć.

Rok po wydarzeniach z The Avengers, Thor (Chris Hemsworth) wraz z Lokim (Tom Hiddleston) muszą stawić czoła przeciwnikowi starszemu od samego wszechświata, by ocalić Dziewięć Światów. Malekith (Christopher Eccleston), przywódca pradawnej rasy, w ramach odwetu planuje spowić uniwersum w ciemności. Postawiony naprzeciw napastnika, któremu sam Odyn nie potrafił sprostać, Thor wraz z Jane Foster (Natalie Portman) wyruszą na niebezpieczną podróż, w czasie której największe poświęcenie będzie konieczne, by uratować kosmos.

Reżyserem drugiego filmu o superbohaterze z Asgardu jest Alan Taylor, specjalizujący się głównie w serialach telewizyjnych, twórca sześciu odcinków Gry o Tron, czterech Mad Men i dziewięciu Rodziny Soprano stworzy film na podstawie tego, co napiszą dla niego Christopher Yost (Hulk podwójne starcieAvengers: Potęga i moc) wraz z Christopherem Markusem (Captain America: Pierwsze starcieSztanga i cash). W filmie obok Natalie Portman, Chrisa Hemswortha, Christophera Ecclestona i Toma Hiddlestona zagrają aktorzy znani z poprzedniej części, czyli Kat DenningsIdris ElbaAnthony HopkinsStellan SkarsgardRene RussoRay Stevenson i Jaimie Alexander, a do grona aktorów dołączą Chris O’Dowd (serial Technicy-magicy), Zachary Levi (Chuck) oraz Benicio Del Toro (Las Vegas ParanoPodejrzani). Film trafi do polskich kin 8 listopada 2013 roku.

podobne treści