samochodywynalazki

Huawei prezentuje własną platformę dla autonomicznych samochodów

Huawei chwaliło się wczoraj swoimi nowymi smartphone’ami, ale to nie jedyne, co w ostatnich dniach pokazała chińska firma. Podczas Huawei Connect 2018 korporacja pochwaliła się rozwiązaniem sprzętowo-programowym dla autonomicznych samochodów.

Zostało ono nazwane MDC 600 (Mobile Data Center) i obejmuje ono procesory, platformę oraz system operacyjny. Wszystko to ma trafić do autonomicznych pojazdów, które muszą gromadzić i przetwarzać ogromne ilości danych z czujników, by mieć czym się posiłkować podczas podejmowania decyzji dotyczących kierowania pojazdem. Ponieważ samochód taki jest mobilnym centrum danych, Huawei (i nie tylko ono) właśnie w tym upatruje swojej szansy rozwoju w przyszłości.

Firma zaprezentowała w Szanghaju prototyp MDC 600, który zamontowany został w samochodzie Audi Q7. Obie firmy już 10 lipca tego roku podpisały memorandum w sprawie strategicznej współpracy w dziedzinie rozwoju inteligentnych pojazdów.

„W miarę jak samochody stają się coraz bardziej inteligentne, wykorzystujemy nasze wiodące technologie ICT w Audi – jednej z najbardziej cenionych marek samochodów klasy premium na świecie – aby prowadzić automatyczną jazdę na szybkim pasie ruchu. Już wkrótce konsumenci będą mogli korzystać z bardziej bezpiecznych, wygodnych i inteligentnych usług w zakresie autonomicznej jazdy,” stwierdził William Xu, dyrektor zarządu i dyrektor strategii marketingowej Huawei.

Huawei chwali się, że w porównaniu z obecnymi platformami obliczeniowymi do samochodów autonomicznych, MDC 600 jest znacznie wydajniejsze. Procesory Huawei Ascend, któe stanowią serce platformy, mogą wykonać nawet 352 biliony operacji na sekundę, a pojazdy wykorzystujące MDC 600 mają być zdolne do osiągnięcia czwartego poziomu autonomii jady.

podobne treści