programy

12 stycznia Microsoft kończy wsparcie dla starszych wersji Internet Explorera

Microsoft jakiś czas temu skończył swoją przygodę z Internet Explorerem, a wersja oznaczona numerem 11 jest ostatnią wersją tej przeglądarki. Teraz Redmond poinformowało, że już w styczniu zakończy wsparcie dla wszystkich starszych wersji IE.

W styczniu przeszłego roku Internet Explorer 10 oraz starsze wersje programu otrzymają ostatnią aktualizację bezpieczeństwa. Oficjalne wsparcie dla tych wersji przeglądarki zostanie zakończone 12 stycznia. Dalsze użytkowanie programów w wersji starszej niż IE 11 będzie oczywiście możliwe, ale Microsoft nie będzie tego zalecał, głównie z uwagi na podatności na przyszłe luki, których Redmond nie będzie już łatało.

Jeśli korzystacie ze wersji Internet Explorera starszych niż wersja 11, najwyższa pora na przesiadkę. Posiadacze Windowsa 7 i nowszych wersji „okienek”, jeśli jeszcze tego nie zrobili, mogą zaktualizować swoje przeglądarki do wersji z numerem 11. Użytkownicy Windowsa Visty i starszych wersji systemu nie mają takiej możliwości i powinni zacząć rozglądać się za nową przeglądarką. Microsoft oczywiście poleca Edge, ale wybór jest duży.

Zdjęcie: Flickr/rocketcandy

podobne treści