internet

Spotify: rozszerzenie dla Chrome, które pozwalało zapisać muzykę na dysku

Jakieś pół roku temu Spotify uruchomiło stronę internetową, dzięki której użytkownicy mają dostęp do ogromnych zbiorów muzyki online. Ale jednocześnie nie wprowadziło żadnego szyfrowania, które zabezpieczałoby muzykę słuchaną za pośrednictwem ich sieciowego odtwarzacza. Nie trzeba było długo czekać, aż ktoś postanowi to wykorzystać.

Wczoraj w Google Web Store pojawiło się rozszerzenie do przeglądarki Chrome, dzięki któremu użytkownik mógł zapisać na dysku plik mp3 z każdą piosenką, do jakiej ma dostęp za pośrednictwem Spotify. Narzędzie nazywało się Downloadify i wystarczyło kliknąć na konkretny utwór, by zapisał się on na dysku komputera.

Bonanza nie mogła jednak trwać długo. Mniej więcej tak szybko jak narzędzie się pojawiło, tak szybko zniknęło z Google Web Store ponieważ Mountain View doszło do wniosku, że „naruszało regulamin.”

Jednak zainstalowane kopie Downloadify działają i, do czasu aż Spotify nie postanowi rozwiązać tego problemu, działać będą nadal. Wygląda na to, że po tym incydencie, zespół Spotify w pierwszej kolejności skupi się jednak na wprowadzeniu szyfrowania.

Update [8.05.2013]

Tak jak się można było tego spodziewać, Spotify zdążyło już zająć się problemem i Downloadify już nie działa.

podobne treści