wynalazki

Kinect pomaga pisać maile

Afazja to ogólna nazwa zaburzeń związanych z umiejętnością mowy lub pisma u człowieka, który wcześniej opanował te umiejętności, spowodowana uszkodzeniem struktur mózgu. Nie jest to pojęcie dotyczące konkretnej choroby, opisuje raczej pewną grupę objawów uszkodzeń mózgu, których przyczyny mogą być różne.

Matka Chada Ruble’a cierpi na afazję spowodowaną przez wylew. Od dwunastu lat nie może niczego napisać ponieważ na skutek uszkodzenia mózgu nie jest już w stanie rozpoznać tekstu. Na szczęście ma syna, który, wykorzystując dostępne urządzenia, postanowił jej pomóc.

Chad wpadł na pomysł wykorzystania do tego celu Kinecta. Teraz jego matka, dzięki kilku gestom jest w stanie sama napisać i wysłać prostego maila.

„Pierwszym krokiem było stworzenie wizualnej ‚tablicy’, która pomaga jej pisać proste maile. Każda ikona skojarzona jest z określeniem na konkretny stan emocjonalny, który można następnie stopniować.”

Narzędzie dalekie jest jeszcze od ukończenia, ale Chad planuje rozbudować je o kolejne tablice, które zwiększą możliwości pisemnego porozumiewania się jego matki.

Jak widać, nawet dysponując skromnymi środkami, można zrobić coś, co naprawdę pomoże przełamywać ograniczenia.

[dad hoc via TechCrunch]

podobne treści