newstabletyWiadomość główna

10,1-calowy tablet Sharp RW-T110


Japońska firma Sharp zaprezentowała światu nowy, „zaprojektowany dla profesjonalistów”, 10-1 calowy tablet RW-T110, rozczarowująco  oparty na starszej wersji Androida, 2.3 Gingerbread.

Premiera tabletu ma nastąpić 27 marca i na razie wyłącznie w Japonii. Dotychczas Sharp nie ujawnił planów, dotyczących ukazania się urządzenia także w Europie lub w Stanach Zjednoczonych, nie ma też żadnych mniejszych, ani większych plotek na ten temat.

Specyfikacja RW-T110 prezentuje się zaś dość średnio. Tablet wyposażono w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280×800, 1GHz procesor TI OMAP, 1GB pamięci operacyjnej RAM, chip NFC oraz mogącą pomieścić aż do 8GB danych pamięć wewnętrzną. Całość zasila potrafiąca wchłonąć do 6,240mAh bateria, która zapewnia podobno około dziewięć godzin nieprzerwanego odtwarzania na tablecie plików video. Dużą wadą urządzenia jest fakt, że mimo tego, iż jest całkiem świeżym produktem japońskiej myśli technicznej, jego bazowym OS-em jest tylko starszy z Androidów, masowo aktualizowany ostatnio do Ice Cream Sandwich, poczciwy Gingerbread.

Ciekawe czy RW-T110 trafi kiedyś nad Wisłę.

[engadget]

podobne treści