portale społecznościowe

100 milionów aktywnych użytkowników Google+

Sceptycy nie wróżyli platformie społecznościowej Google długiego żywota, jednak sieć ciągle się rozwija. Jak poinformował (oczywiście na Google+) jeden z wiceszefów Google Vic Gundotra, portal ma już ponad 400 milionów kont.

Ile z nich jest aktywnych? Okazuje się, że co czwarty. Jednak Gundotra uważa to za sukces:

W tym tygodniu przekroczyliśmy ważny próg – ponad 400 milionów użytkowników ma konto na Google+. Od uruchomienia otwartej dla wszystkich procedury zakładania konta upłynął zaledwie rok. Nie przypuszczaliśmy, że tyle osób do nas dołączy w ciągu zaledwie 12 miesięcy. Google+ służy do usprawnienia korzystania z pozostałych usług Google, ale serwis jest także odwiedzany z uwagi na to, co sam oferuje. Przy okazji z radością informuję, że właśnie udało nam się osiągnąć kolejny przełom – w minionym miesiącu Google+ miał ponad 100 milionów aktywnych użytkowników.

Taką okazję warto uczcić, więc gigant sprawił sobie prezent. Google ogłosił przejęcie amerykańskiej firmy Nik Software odpowiedzialnej za popularną aplikację Snapseed. Służy ona do edycji zdjęć i jest dostępna na platformach iOS oraz OS X. Ceny przejęcia nie podano do publicznej wiadomości. [Huffington Post]

podobne treści