gadżety

10 kart SIM w jednym hotspocie WiFi

Roaming potrafi być wystarczająco bolesny bez opłat za transfer danych, a z nimi może nawet zrujnować domowy budżet. Dlatego każdy pomysł na rozwiązanie problemu kosztów roamingu jest warty wzięcia pod uwagę, nawet jeśli z pozoru wydaje się mocno abstrakcyjny. Tak jak Uros Goodspeed, który jest hotspotem WiFi z miejscem na 10 kart SIM.

Dokładnie tak – przenośny hotspot WiFi, który obsługuje 10 różnych kart SIM. Tak jak się już zapewne domyślacie, każda karta działa w innym państwie. Firma oferuje dwa rodzaje usług – miesięczną opłatę w wysokości 9,90 Euro, dzięki czemu bez przeszkód można korzystać z Internetu w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Luksemburgu, Szwajcarii, Finlandii i we Włoszech, oraz usługę dostępu do Internetu w zależności od tego jak często będziemy z niego korzystać, którą firma wyceniła na 5,90 Euro dziennie.

Niestety w obu przypadkach trzeba najpierw kupić samo urządzenie, które do najtańszych nie należy – za przyjemność posiadania 10 slotów na kartę SIM w jednym hotspocie zapłacić trzeba bowiem 219 funtów.

Generalnie pomysł jest bardzo dobry, choć wykonanie (cena urządzenia, które działa tylko w kilku krajach) niestety na razie szwankuje. Na szczęście firma cały czas się rozwija, więc możliwe, że wraz ze wzrostem liczby obsługiwanych przez nich krajów pojawią się inne pomysły na sfinansowanie samego urządzenia.

[Uros via Engadget]

podobne treści