biznessmartfonytablety

10-calowy Samsung Galaxy Note, Beam z projektorem i masa nowych produktów. Koreańczycy chcą zarządzić Androidem

Ogromne targi Mobile World Congress w Barceloniezaczną się dopiero jutro, ale już dzisiaj Samsung przechwycił cały buzz. Po pierwsze, ale nie najważniejsze, pokazał ciekawy telefon Samsung Beam z wbudowanym projektorem.  Telefon ma czterocalowy wyświetlacz, dwurdzeniowy ST-Ericsson U8500 Cortex A9, dużą 2000mAh baterię i oczywiście tytułowy projektor o rozdzielczości nHD (640 na 360) i jasności 15 lumenów.

samsung beam

To tylko jeden z dzisiejszych higlightów. W barcelońskich korytarzach Fira Palace Hotel w Barcelonie pojawiły się reklamy 10-calowego Samsung Galaxy Note’a, co ucięło ostatecznie plotki na temat jego powstania.

image

Galaxy Note 10.1, jak sugeruje reklama, będzie sprzedawany w komplecie z rysikiem, w przeciwieństwie do 10-calowego Samsunga Galaxy Tab 2, ogłoszonego również dzisiaj (to jedyna różnica):

samsung galaxy tab

W zeszłym tygodniu Samsung pokazał też 7-calowego Galaxy Taba:

7 calowy glaxy tab

Galaxy Mini 2:

galaxy-mini-2

Galaxy Ace 2:

galaxy ace 2

Koreański producent co chwila wyciąga z rękawa nowe modele i ma nadzieję, że w ten sposób wygra wyścig o rynek Androida. Można się śmiać i wskazywać, że Apple odniosło sukces na rynku smartfonów i tabletów stosując odwrotną taktykę i ograniczając liczbę produktów w portfolio, ale model Apple jest unikalny. Samsung nie na nim się wzoruje, lecz bardziej na podejściu Nokii, która królowała przez wiele lat na rynku komórek w erze Symbiana, wypuszczając tyle produktów, co nikt wcześniej.

[Mashable, Samsung]

podobne treści

 • Gość

  Błąd w artykule, Galaxy Note 10.1 nie zastępuje Galaxy Tab 10.1, To są dwa osobne urządzenia. Samsung pokazał dziś następcę GT 10.1 – GT2 10.1 – szczegóły na np. tabletowo.pl

  • bciszewski

   no właśnie pokazane w Barcelonie dzisiaj reklamy sugerują, że pokażą też 10-calowy galaxy note, chociaż nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu. Przyjrzyj się zdjęciu tej reklamy

   • Gość

    „Galaxy Note 10.1 ma zastąpić poniższego Galaxy Taba” – więc coś jest tu nie w porządku w artykule….

    • bciszewski

     poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi

 • Tempo007

  nHD…. hm, pamietam jszcze czasy kiedy to nie byl kolejny rodzaj HD tylko… VGA

  • Dr Zabek

    Gdyby ‚dziady’ napisały VGA to nie miały by się czym chwalić.
   Ale to rzeczywiście rażące oszustwo żeby słowo HD było używane
   do rozdzielczości, która nawet nie pełnego VGA (640×480).

   No chyba, że nHD po rozwinięciu oznacza Not HD :)

   • bciszewski

    nibyHD :)

 • Twkwas

  Czy rysik z GNote10.1 będzie działał z GTab 2 ?  Czy tam nie ma przypadkiem innych paneli dotykowych (wacom czy coś takiego w Note) ?