news

​Zen Table sam nakreśli niezwykłe wzory na piasku

Najlepszymi projektami na Kickstarter są te, do których dołączone jest wideo pokazujące prototyp produktu, działający tak jak opisują to jego twórcy i w dużej części sfinansowany w chwili, kiedy na niego trafisz. Dokładnie tak jak ten zadziwiający Zen Table, który tworzy intrygujące rysunki na piasku przy pomocy metalowej kulki przymocowanej do kontrolowanego przez elektronikę mechanizmu. 

W cenie 500$ za mniejszą wersję (należy ją jeszcze samemu złożyć) jest raczej drogim gadżetem na biurko, ale kiedy już zobaczycie go w akcji naprawdę zaczniecie zastanawiać się nad wydaniem 750$ za w pełni złożony, sporej wielkości stolik. Przy pomocy ukrytego mechanizmu, który porusza się pod piaskiem, Zen Table kreśli skomplikowane obrazy na podstawie Twoich plików, wgrywanych przez USB, na kartę SD lub też przesłanych przez opcjonalne połączenie bezprzewodowe. 

To co zadziwia najbardziej to sposób w jaki oprogramowanie stołu wykorzystuje poziome lub pionowe pasy, będące tłem rysunku, do tego, by przenosić głowicę pomiędzy poszczególnymi obszarami obrazu. Efekty są wyjątkowo czytelne i nie przypominają rysunków maszynowych, które powstają bez podnoszenia głowicy. A sam proces ich powstawania przykuwa wzrok bardziej niż wahadło hipnotyzera. 

tłum. AS


podobne treści

  • xris

    Ja myśle od dawna zeby w to wejść. Mam kilka pomysłów, ale przeraża mnie kwestia logistyki. Jakie jest wasze zdanie?
    http://tinyurl.com/badz-ponad-to