newsWiadomości promowanewtf

​Traktat wersalski i kradziony pluton

Co ma ze sobą wspólnego układ kończący I wojnę światową i kradziony pluton? Okazuje się, że całkiem sporo. Konkretnie 6 bilionów cech wspólnych w amerykańskich obligacjach. Ale wszystko po kolei.

Jak donosi Reuters, w piątek wieczorem, włoscy karabinierzy zatrzymali grupę ośmiu mężczyzn, których rozpracowywano od roku w związku z wyłudzaniem pożyczek przez mafię. Jednak w toku śledztwa, prowadzonego wspólnie ze szwajcarską policją, wyszło na jaw, że mężczyźni mają dużo poważniejsze plany niż tylko naciągnie banków. Planowali oni kupić na czarnym rynku pluton, ale żeby tego dokonać, potrzebowali dużo większej ilości pieniędzy. Postanowili więc wprowadzić w życie plan, który zaskoczył nawet stróżów prawa.

Podczas aresztowania karabinierzy zabezpieczyli także starą, drewnianą skrzynię. Na zewnątrz opatrzona była ona znakami amerykańskiego systemu Rezerw Federalnych, a napisy na niej odsyłały do traktatu wersalskiego. W środku znajdowało się 6 bilionów dolarów w amerykańskich obligacjach skarbowych.

Po wykonaniu ekspertyzy okazało się, że obligacje te są oczywiście fałszywe. Dlaczego jednak ktoś miałby fałszywki łączyć z traktatem wersalskim? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo ciekawa. Jednym z warunków zawarcia pokoju kończącego I wojnę światową, była wypłata przez Niemcy odszkodowań wojennych. Ostatnią ich transzę RFN wypłaciła Wielkiej Brytanii i Francji w roku 2010. Oszuści liczyli na to, że uda im się przekonać poważnych graczy do tego, że ich fałszywki mają związek z tymi reparacjami. 

Dziwnym trafem nie udało im się. Teraz siedzą w areszcie z zarzutami fałszerstwa dokumentów, podrabiana kart kredytowych i wyłudzania kredytów bankowych.

podobne treści