newsWiadomości promowane

​Samsung tworzy nową firmę produkująca tylko LCD

Samsung właśnie ogłosił, że ma zamiar przekształcić swój dział produkujący ekrany LCD w osobą spółkę córkę – Samsung Display, która ma rozpocząć działalność 1 kwietnia tego roku. Sam Samsung produkować będzie jedynie ekrany OLED a cały zabieg pozwolić ma na poprawę wyników kulejącego ostatnio działu produkcji monitorów.

Choć wyniki Samsunga na polu sprzedaży wyświetlaczy LCD do tabletów i smartphone’ów są ostatnio imponujące, nie można tego niestety powiedzieć o sprzedaży tradycyjnych monitorów i telewizorów. Samsung wydziela więc produkcję wyświetlaczy LCD do osobnej spółki, dzięki czemu główne przedsiębiorstwo nadal będzie mogło poszczycić się zyskami. Jak donosi Electronista, Samsung nadal będzie zajmował się produkcją wyświetlaczy OLED. 

Nowa spółka, Samsung Display, wystartuje 1 kwietnia z kapitałem zakładowym w wysokości 667.3  milionów dolarów. Na chwilę obecną trudno stwierdzić jaki wpływ będzie to miało na inne firmy, takie jak na przykład Apple, które polegają na Samsungu w kwestii wyświetlaczy.

tłum. AS

podobne treści

  • kierowca.bcde

    „ma zamiar przekształcić swój dział produkujący ekrany LCD w osobą spółkę córkę”

    Chyba „osobNą”, a nie „osobą”, co?!