internetnews

​Rewolucja na polskim rynku TV

Telewizja internetowa ipla we współpracy z polskim oddziałem firmy Panasonic udostępniła wersje aplikacji ipla, z której można korzystać za pomocą telewizorów Panasonic VIERA wyposażonych w platformę VIERA Cast. Rozwiązanie to pozwala użytkownikom plazm oraz LCD marki Panasonic VIERA, po podłączeniu się do sieci internetowej na oglądanie kultowych seriali, popularnych programów rozrywkowych, najciekawszych wydarzeń sportowych tego sezonu jak również popularne programy hobbystyczne, niezależnie od ramówki telewizyjnej. Oferta jest bezpłatna, a aplikacja ipla będzie dostępna w telewizorach Panasonic VIERA od 1 września 2010. 

Ipla jest pierwszym polskim dostawcą treści wideo do aplikacji VIERA Cast. Tym samym z największej bazy materiałów VOD w Polsce zawierającej treści telewizyjne korzystać mogą nie tylko użytkownicy komputerów, telefonów komórkowych, ale także telewizorów. Ogromną zaletą ipla jest obszerna baza VOD, w której każdy użytkownik znajdzie najbardziej interesujące dla siebie materiały. Na widzów czeka ponad 10 tysięcy plików wideo stanowiących ok. 5 tysięcy godzin programów. Oferta jest systematycznie powiększana i aktualizowana o kolejne materiały. Treści prezentowane przez ipla to w większości materiały wyprodukowane na zlecenie Telewizji Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4.
– Uruchamiając kolejne wersje aplikacji ipla na różne urządzenia, realizujemy naszą strategię jakości, dostępności i swobody korzystania z największej bazy plików VOD. Można powiedzieć, że podążamy ze swoją ofertą za użytkownikiem, wychodząc naprzeciw jego oczekiwaniom. Przede wszystkim staramy się udostępniać ciekawą ofertę programową, systematycznie powiększając liczbę dostępnych materiałów, jak również dać możliwość korzystania z niej w dowolnym momencie. Teraz odbiorcy mogą oglądać telewizyjne programy niezależnie od ramówki, jeśli nie mają w danej chwili dostępu do komputera, a w przypadku ipla na telefony komórkowe, nawet do internetu – mówi Marcin Pery, Prezes Redefine Sp. z o.o. 
– Telewizory podłączone do sieci internetowej i pobierające z niej atrakcyjne dla widza treści multimedialne, w tym wideo na żądanie, będą stanowić w najbliższych latach dominujący segment rynku. Oferta producentów oraz dostawców treści musi sprostać temu zadaniu. Panasonic jest dumny z faktu, iż jako pierwszy w Polsce uruchomił tak innowacyjny projekt, jakim jest bezpłatne wideo na żądanie dla posiadaczy telewizorów z aplikacją VIERA Cast. Bardzo dużą zaletą tej usługi jest, poza darmowym charakterem oraz wysoką jakością treści, fakt, iż będzie ona dostępna nie tylko dla nowych użytkowników telewizorów Panasonic VIERA, ale również konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup naszych telewizorów wyposażonych w VIERA Cast w latach poprzednich – mówi Maciej Pączka, Product Manager odpowiedzialny za kategorię telewizorów VIERA w polskim oddziale firmy Panasonic. 
Co ciekawego będzie można zobaczyć w telewizji ipla na telewizorach Panasonic z platformą VIERA Cast:
Seriale: największe hity produkowane przez Telewizję Polsat oraz TV4, m.in. „Hotel 52”, „Fala zbrodni”, „Ekipa”, „Włatca móch”, „Samo życie”, „Świat według Kiepskich”, „Graczykowie”, „I kto tu rządzi” i wiele innych. Sport: najlepsze produkcje Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, w tym mecze Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej UEFA, występy reprezentacji Polski w siatkówce oraz piłce ręcznej, Polską Ligę Siatkówki itp. Rozrywka: popularne programy hobbystyczne emitowane w stacjach należących do grupy Polsat, np. „Dekoratornia”, „Ewa gotuje”, „Chcę być piękna” i inne. 
Obsługa aplikacji ipla na platformie VIERA Cast w telewizorach Panasonic jest niezwykle intuicyjna. Wystarczy nacisnąć przycisk VIERA Cast na pilocie, a następnie nawigować pilotem po platformie w celu wybrania interesującej nas treści. Nie ma potrzeby podłączania żadnych dodatkowych urządzeń. 
Poprawne wyświetlanie treści ipla w VIERA Cast wymaga podłączenia do telewizora łącza internetowego o przepustowości minimum 1,5 Mbit/s za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN. W wyższych modelach telewizorów Panasonic VIERA (seria V i VT) wbudowane zostały moduły Wi-Fi umożliwiające również łączność bezprzewodową. W przypadku modeli niższych (seria G) można uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej poprzez zakup specjalnego adaptera Wi-Fi DY-WL10E, który podłączymy do odbiornika poprzez wejście USB. 
Poza aplikacją ipla użytkownicy platformy VIERA Cast w telewizorach Panasonic mają wygodny dostęp do najpopularniejszych serwisów internetowych takich jak: YouTube, Google Picasa, popularnego informacyjnego kanału sportowego Eurosport. Od niedawna mogą również korzystać z wideorozmów na komunikatorze internetowym Skype oraz serwisu społecznościowego Twitter. 
Aplikacja VIERA Cast jest dostępna dla wszystkich użytkowników telewizorów Panasonic VIERA serii G, V, VT oraz wybranych modeli serii D25 i D28:
#!#photo2#!#

Telewizory plazmowe:
Seria VT
TX-P65VT20 sugerowana cena detaliczna: 18999 PLN
TX-P50VT20 sugerowana cena detaliczna: 9999 PLN
Seria V
TX-P50V20 sugerowana cena detaliczna: 7999 PLN
TX-P42V20 sugerowana cena detaliczna: 6099 PLN
Seria G
TX-P50G20 sugerowana cena detaliczna: 6299 PLN
TX-P46G20 sugerowana cena detaliczna: 5499 PLN
TX-P42G20 sugerowana cena detaliczna: 4599 PLN
Telewizory LCD:
Seria V
TX-L42V20 sugerowana cena detaliczna: 6399 PLN
TX-L37V20 sugerowana cena detaliczna: 5899 PLN
Seria G
TX-L42G20 sugerowana cena detaliczna: 4499 PLN
TX-L37G20 sugerowana cena detaliczna: 4099 PLN
TX-L32G20 sugerowana cena detaliczna: 3499 PLN
Seria D25
TX-L42D25 sugerowana cena detaliczna: 5629 PLN
TX-L37D25 sugerowana cena detaliczna: 5049 PLN
TX-L32D25 sugerowana cena detaliczna: 4699 PLN
Seria D28
TX-L37D28 sugerowana cena detaliczna: 5299 PLN
TX-L32D28 sugerowana cena detaliczna: 4749 PLN
Modele z roku 2009 wyposażone w platformę VIERA Cast:
Telewizory plazmowe (PDP):
Seria Z11:
TX-P54Z11
TX-P46Z11
Seria V10:
TX-P50V10
TX-P42V10
Seria G15:
TX-P46G15
TX-P42G15

Telewizory LCD:

Seria V10:

TX-L37V10
TX-L37V10
Seria G15:
TX-L37G15

podobne treści

  • Lukasz Xrs

    a będzie można obejrzeć bez reklam? czy tak jak w ipla na kompie.. ze większość to reklamy?