news

​Ostra jazda z kijem w dłoni

Zapewne nie raz widzieliście osoby uprawiające nordic walking. Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego skojarzenia, kiedy to latem w metrze zobaczyłam starszą panią podpierającą się kijami narciarskimi. Pomyślałam:
A: ma problemy z chodzeniem, i zamiast kul woli kijki.
B: może jest niespełna rozumu?
Ustąpiłam jej grzecznie miejsca, obserwując ukradkiem jej zachowanie. Jakie było moje zdziwienie, kiedy dziarsko wymaszerowała z wagonu!
 
Widzieliście skatera z kijami? Jeszcze nie? To niebawem pewnie zobaczycie! Ta mało jeszcze znana w Polsce dyscyplina zwana skike robi już od dwóch lat furorę w Finlandii i Niemczech. Technika jazdy na skike jest bardzo zbliżona do rolek. Skiking to jednak sport znacznie łatwiejszy do opanowania, chociażby z tego względu, że w trakcie jazdy używasz kijków. Przypinamy do butów rodzaj rolek z pompowanymi kołami, bierzemy trochę dłuższe niż do nordic walking kije w dłoń i jazda!

Początkującym kije dają poczucie bezpieczeństwa, a amatorom mocnych wrażeń – pozwalają osiągnąć jeszcze większą prędkość. Przy dodatkowym ruchu rękami, wysilamy bardziej górne partie ciała, odciążając w ten sposób stawy. Możemy również łatwiej zahamować. Dużym plusem skike jest to, że do uprawiania tego sportu nie potrzeba twardej nawierzchni. Na skike możesz jeździć po wszystkich drogach – szutrowych, czy leśnych ścieżkach. Jeśli chcecie w zdrowy sposób wyróżniać się z tłumu, sprawcie sobie rolko-kijki.
 
Tutaj znajdziecie więcej informacji. [Skike, Allegro, Eplus]


podobne treści

  • Dawid Krysiak

    widziałałem już osoby jeżdżące w ten sposób – nic odkrywczego – po prostu osoby które ćwiczą przed zimą.