newswtf

​Mężczyzna aresztowany za kradzież lodowca

Łapać złodzieja! Ten człowiek ma mój lodowiec! Pięć ton mojego lodowca! Policja w Patagonii aresztowała mężczyznę za kradzież dużych ilości lodu, który zamierzał sprzedawać jako designerskie kostki lodu do drinków. Ale jak właściwie można ukraść lodowiec?

Według dziennika Guardian mężczyzna, który ukradł 5,200kg lodu z lodowca, nie został złapany na gorącym uczynku. Lód został znaleziony przez policję w ciężarówce – chłodni. Miejscowe władze szacują, że lód o wartości £3,900 — nie mam pojęcia jak oni to policzyli — został przechwycony w drodze do Santiago, gdzie miał trafić do ekskluzywnych lokali. 

Oprócz tego, że mężczyznę oskarżono o kradzież, władze rozważają możliwość oskarżenia go o naruszenie przyrody parku narodowego. I to wszystko z powodu odrobiny lodu. Niestety szczegóły dotyczące tego w jaki sposób udało się przenieść pięć ton lodu nie są jeszcze wyjaśnione, wiadomo tylko, że lód nie był w jednym bloku kiedy został znaleziony przez policję, więc prawdopodobnie nie obyło się bez piły łańcuchowej. 

tłum. AS
[The Guardian; Zdjęcie: Tyler Corder]

podobne treści