news

​Aplikacja do obsługi szczoteczki do zębów zapewni ci zdrowy uśmiech

Wyobraźcie sobie szczoteczkę do zębów, która łączy się z waszym telefonem przez Bluetooth i przypomina wam o tym żeby dokładnie czyścić zęby. Tak właśnie działa Beam Brush.

Szczoteczka do zębów Beam Brush wejdzie do sprzedaży w tym miesiącu. Jej pierwsza wersja, która kosztować ma około 50$, będzie po prostu mierzyć jak długo myjecie zęby. Odpowiednie aplikacje na Androida i iOS posłużą za minutniki, żebyście mieli pewność, że szczotkujecie żeby tak długo, jak pan dentysta przykazał. 

Kolejne wersje będą miały więcej funkcji. Dodatkowo mają one sprawdzać, które obszary jamy ustnej zostały wyczyszczone i przypominać o tym, że ósemki także wymagają uwagi. Twórcy tego wynalazku sugerują, że aplikacja mogłaby udostępniać dzieciom coś na kształt nagrody w zamian za dokładne mycie zębów. 

Zebrane w ten sposób dane może nie będą bardzo użyteczne dla Ciebie, ale na pewno zainteresują Twojego dentystę. Przyznam się szczerze, że wizja przyszłości, w której miałbym przedstawiać stomatologowi swoją cyfrową historię szczotkowania nie jest dla mnie szczególnie pociągająca. 

podobne treści

  • aegril

    Bosz… Czego to ludzie nie wymyślą ;)